PRIMERA: Golova kao kiše

U nedeljnim utakmicama španske Primere postignuto je tri gola u proseku po meču.

PRIMERA: Golova kao kiše Izvor: MONDO

Posle subotnjih goleada na španskim stadionima u prvom delu 26. kola Primere, u nedelju su strelci takođe bili jako raspoloženi. Na šest  utakmica postignuto je 16 golova što je nešto manje od tri u proseku.

Tajk prosek su pokvarili samo Viljareal i Osasuna koji su jedini ovog nedeljnog popodneva odigrali meč bez golova.

Hetafe i Majorka su remizirali 3:3, a više razloga za slavlje imaju gosti, koji su u finišu utakmice u Madridu dostigli minus od dva gola, iako su od 35. minuta igrali sa igračem manje pošto je crveni karton zaradio Argentinac Luis Skaloni.

U prvih 10 minuta finalista španskog Kupa kralja je stekao dvostruku prednost zahvaljujući pogocima Kotela i Albina. Samo tri minuta kasnije ekipa sa Palma de Majorke je smanjila vodjstvo preko Guiza, da bi u nastavku, iako sa desetoricom iščupala bod. Najzaslužniji za ovaj podvig bili su strelci Aranga u 76. i Ramisa u 78. minutu.

Odličnu partiju u ovom kolu pružili su fudbaleri Betisa deklasiravši na svom terenu Mursiju rezultatom 4:0. Pavone, Sobis, Edu i autogol Arza gurnuli su Mursiju tik do "fenjeraške pozicije" Levantea, koji se čini se kasno probudio, iznenadivši favorizovanu Saragosu (2:1).

Jedinu gostujuću pobedu ostvario je Rasing iz Santandera, slomimivši Valjadolid u samom finišu pogotkom Dušera.