KUP UEFA (produžeci): Verder - Šahtjor 1:2

Luis Adrijano doveo je Šahtjor u vođstvo u 25. minutu, deset minuta kasnije izjednačio je Naldo, a Žadson u 97. minutu vratio prednost Ukrajincima.

KUP UEFA (produžeci): Verder - Šahtjor 1:2  Izvor: MONDO

Njemački i ukrajinski tim poslije regularnih 90 minuta finalne utakmice Kupa UEFA u Istanbulu igraju neriješeno - 1:1. U toku su produžeci dva puta po 15 minuta, a ako i poslije toga ostane neriješeno, izvodiće se penali.

Šahtjor je bio znatno opasniji, naročito u prvom poluvremenu, a golman Verdera Tim Vize i njegovi odbrambeni igrači nekoliko puta su u posljednjem trenutku raščišćavali opasnost.

Što "rudari" nisu pobijedili sa 1:0, kriv je njihov golman Andrej Pjatov, kojem je lopta poslije odlično izvedenog udarca Nalda prošla kroz ruke i završila u mreži.

Obojica srpskih internacionalaca i dalje čekaju šansu da sa klupe uđu u igru. Igor Duljaj je rezerva u Šahtjoru, a Duško Tošić u Verderu.