PLBiH: Zrinjski i Željo nastavljaju trku

Široki Brijeg stigao do visokog trijumfa u derbiju kola protiv Borca (3:0). Sarajevo do bodova u Travniku nakon preokreta, Željo na "mišiće".

Derbi 27. kola Premijer lige BiH između Širokog Brijega i Borca nije opravdao očekivanja, obzirom da su domaći veoma lako stigli do trijumfa, kojim nastavljaju trku za šampionsku titulu.

Širokobriježani su već u prvom poluvremenu stigli do ubjedljive prednosti, koji su sačuvali do kraja meča.

Sarajevo je sa igračem manje stiglo do preokreta u Travniku i slavlja na kraju. Travničani su imali prednost na poluvremenu 1:0, ali je bordo tim u nastavku postigao tri pogotka, domaći još jedan, pa je susret okončan trijumfom Sarajeva 2:3.

U derbiju začelja, Zvijezda Gradačac i Rudar Prijedor odigrali su meč bez golova, dok je Slavija rutinski stigla do pobjede protiv već prežaljenog Leotara, iako je veći dio susreta igrala sa 10 igrača.

Radnik je u Bijeljini slavio protiv Olimpika 2:1.

Pola časa kasnije završen je meć Zrinjski - Čelik, u kojem su se "plemići" visokim trijumfom 4:0 vratili na lidersku poziciju Premijer lige.

U posljednjoj utakmici 27. kola, Željezničar je teškom mukom slomio otpor Mladosti. Tek u 87. minutu plavi su postigli pobjedonosni gol i zadržali drugu poziciju, sa istim brojem bodova kao i lider Zrinjski.