Liverpul pobijedio! Titula je sve bliža!

"Redsi" su vodili 2:0 i 3:1 u Noriču ali strepili za pobjedu i dobili zahvaljujući intervenciji Simona Minjolea! MVP je Rahim Sterling.

Ne tako ubjedljiva, ali peta uzastopna pobjeda Liverpula nad Noričom i svakako najvažnija u poređenju sa prethodne četiri:

"Redsi" su nekako pregrmili gostovanje na "Kerou roudu" i osvojili nova tri boda, tačnije upisali 11. uzastopnu pobjedu u Premijer ligi, tako da sada imaju punu kontrolu pred događaje koji slijede. A, sledi derbi sa Čelsijem na "Enfildu"!

Liverpul ga dočekuje sa pet bodova viška - 2:3 (0:2)!

Rahim Sterling! Njemu idu najveće zasluge za 14. pobjedu u 16 utakmica u Premijer ligi ove sezone, uz dva remija ekipe Brendana Rodžersa, koja je imala sigurnih 2:0 i 3:1, ali u finišu strijepila za pobjedu, jer je hrabri Norič pritiskao sve vrijeme i na kraju mogao i do remija.

Tada je u 83. minutu inače nesigurni Simon Minjole zaustavio udarac glavom Stivena Vitakera sa samo pet metara, dok je cijeli stadion, ma cijela Engleska, vidjela kako lopta ulazi u gol!

Kada je Minjole uhvatio "živu" loptu i tako se iskupio za grešku kod prvog gola "kanarinaca" i bojažljive reakcije zbog toga, postalo je jasno da će Sterling biti slavljen na tribini sa navijačima Liverpula: dva divna, divna gola i asistencija Luisu Suarezu - MVP!

Na kraju, Liverpul je imao mega šansu za 4:2, u 93. minutu, ali je mješalica Suareza završena promašajem.

Liverpul sada ima 80 bodova, pet više od Čelsija i devet od Mančester sitija, koji ima dvije utakmice manje. Ukoliko "građani" ne pobijede Vest Bromvič Albion u ponedjeljak, Liverpul će imati priliku da narednog vikenda na "Enfildu" pobedom nad Čelsijem osvoji prvu titulu prvaka od 1990. godine!