Šalke se kocka sa Ligom šampiona

Samo tri kola prije kraja razlika između trećeplasiranog Šalkea i četvrtoplasiranog Bajer Leverkuzena iznosi četiri boda.

Bajern je šampion, Borusija Dortmund će direktno u Ligu šampiona, ali ko će biti treći tim iz Njemačke koji će se bez neizvjesnosti naredne sezone takmičiti u eliti evropskog fudbala?

Za sada je to Šalke, međutim, klub iz Gelzenkirhena je porazom u Štutgartu malo zakomplikovao sebi situaciju.

Do kraja je ostalo još tri kola, a ekipa Jensa Kelera ima četiri boda više od Bajer Leverkuzena i pet od Volfsburga.

"Aspirindžije" su u nedjelju rutinski savladale Nirnberg u gostima (4:1) i očekivalo se da će i Šalke uspješno proći kroz Štutgart.

"Švabe" su međutim, imale svoj motiv i uspjele da ga ostvare. Štutgart je zasluženo pobijedio 3:1 i osvojio ogromna tri boda u borbi za opstanak.

Pitanje pobjednika riješeno je poslije sat vremena igre, kada je Martin Harnik povisio na 3:0. Prethodno je bio precizan i u 23. minutu, dok je na 2:0 povisio Kakau u 54, nekoliko minuta pošto je uspio da prebaci prazan gol sa samo tri-četiri metra. Poraz gostiju ublažio je Adam Šalai u 69. minutu.

(MONDO, Foto: Beta/AP/dpa/Uli Deck)