Benfika, konačno, uzela trofej!

Lisabonski "orlovi", poslIJe sezone za zaborav, konačno prekinuli dominaciju Porta i osvojili tutulu prvaka Portugala.

Prije više-manje ravno godinu dana, fudbaleri Benfike izgubili su u derbiju prvenstva od Porta i ostali bez titule koja im je bila na dohvat ruke. Poraženi su i u finalu nacionalnog Kupa od Vitorije Gimaraeš, a potom i u finalu Lige šampiona od Čelsija, šokantnim golom Branislava Ivanovića u nadoknadi utakmice.

Ove nedjelje naplatili su prvi od ta tri duga!

Dva kola prije kraja prvenstva, Benfika je obezbijedila 33. titulu nacionalnog prvaka, pošto je na svom terenu golovima Lime u 57. i 60. minutu savladala Oljanense.

Sljedeća je Liga Evrope i polufinalni dvomeč sa Juventusom, a potom 18. maja i finale portugalskog Kupa protiv Rio Avea. Tu je i polufinale nacionalnog Liga kupa protiv Porta.

Vidjećemo koliko će uspeti do kraja, ali "Benfikovići" su već osvojili ono najvažnije.

Od srpskih fudbalera doprinos današnjoj pobjedi dao je Lazar Marković koji je ušao na teren u 46. minutu, dok je Filip Đuričić zaigrao od 75. Ljubomir Fejsa i Miralem Sulejmani ovaj put nisu bili na terenu, ali su njihove partije tokom sezone, takođe, doprinele da se pehar vrati u Lisabon.

(MONDO, Foto: Beta/AP/Armando Franca)