Siti sad navija za Čelsi!

"Građani" lako izašli na kraj sa Vest Bromvič Albionom - 3:1 (3:1), nakon čega imaju šest bodova i meč manje od Liverpula.

Mančester siti nije sebi dozvolio drugi uzastopni kiks na svom stadionu.

Protiv Sanderlenda je dugo vodio samo sa 1:0 i na kraju morao da spasava bod, dok je protiv Vest Bromviča u ponedjeljak riješio pitanje pobjednika do kraja prvog poluvremena.

Pablo Zabaleta u trećem minutu je odlično reagovao na odbitak poslije šuta Serhija Aguera, sedam minuta kasnije Aguero je povisio na 2:0, a Dorans lijepom akcijom u 16. minutu donio ekipi VBA tračak nade.

Međutim, Martin Demikelis je poslije kornera i greške odbrane u 36. minutu postavio konačan rezultat - 3:1.

Ono što bi Siti opet učinilo ravnopravnim kandidatom za titulu je pobjeda Čelsija nad Liverpulom u derbiju sezone, zakazanom za nedjelju od 15.05 časova.

"Građani" imaju šest bodova manje od lidera, ali i meč protiv Aston Vile "u rukavu", koji će biti odigran tek 7. maja, uoči posljednjeg kola Premijer lige.

POVREDA SILVE

Ofanzivni "vezista" Sitija David Silva povrijedio se u naizgled bezazlenom duelu, sredinom drugog poluvremena. Španac je poslije nekoliko minuta provedenih na travi iznesen sa terena, sa imobilisanom desnom nogom. Konkretnije informacije se čekaju...

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Edin Džeko na terenu je proveo 89. minuta, kada ga zamijenio srpski fudbaler Aleksandar Kolarov.