Benfika oborila Juve, Sevilja Valensiju

Bilo je vruće ove večeri u Lisabonu i Sevilji, biće pakleno za sedam dana u Torinu i Valensiji!

Sa mjesta na kom će biti odigrano finale Lige šampiona, Benfika se približila mjestu na kom će biti odigrano finale Lige Evrope.

"Orlovi" su u četvrtak uveče pred krcatim "La Lužom" nanijeli poraz prvom favoritu takmičenja, Juventusu! U prvoj utakmici polufinale Lige Evrope - 2:1 (1:0)!

Novi prvak Portugalije poveo je u 2. minutu golom Ezekijela Garaja, pogodak za aktuelnog i vjerovatno budućeg šampiona Italije postigao je Karlos Tevez u 73. minutu, ali je tek šesti poraz u sezoni crno-bijelima iz Torina naneo Lima, pogotkom u 84. minutu.

Na "Ramon Pichuan" stadionu u Andaluziji - 2:0 (2:0)!

Sevilja je starog rivala Valensiju "razbila" pred svojim navijačima i na kraju propustila priliku da ga dokusuri. Ovako, "slijepi miševi" ipak imaju šansu na "Mestalji", gdje su u četvrtfinalu deklasirali Bazel rezultatom 5:0, a sve poslije poraza u prvoj utakmici od 3:0.

Tako da, ni tu ništa nije gotovo!

Strijelci za crveno-bijele bili su Stefan Mbija u 33. i Karlos Baka već u 36. minutu.