• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Kozić odlazi tek kad dobije pare

U Crvenoj zvezdi svi se spremaju za izbornu skupštinu, uključujući i generalnog sekretara Sašu Kozića, koji ne želi da podnese ostavku.

U Ljutice Bogdana manje-više sve je jasno. Radno tijelo sastavljeno od predstavnika svih struktura Crvene zvezde utvrdilo je dnevni red skupštine, zakazane za 26. maj i prihvatilo predlog veterana da ona bude izborna, a ne vanredna.

To znači de će se pred najširim klupskim tijelom naći kandidatura Vladana Lukića za predsjednika, a da se o prelaznoj upravi neće raspravljati.

Ovim je radna grupa završila svoju misiju, a ujedno je saopštila da su sve njene odluke u prethodnom periodu bile jednoglasne i donesene konsenzusom, uprkos različitim izjavama u medijima. Svi njeni članovi obavezali su se na uzdržavanje od javnih istupanja do održavanja skupštine.

Moguće je da se do utorka pojavi još neki kandidat za predsjednika, ali je vjerovatnije da će se i ovog puta raspravljati samo o jednom.

Predstavnici tročlane komisije Lekić - Babarogić - Đorđević nisu najavili da će istaći svog kandidata, mada je moguće da će to ipak učiniti.

"Blic" prenosi da je generalni sekretar Saša Kozić, od koga je sekcija veterana zatražila da podnese ostavku, ponovio da može da ga smijeni samo Upravni odbor.

Ukoliko bi se povukao po svojoj želji, Kozić bi ostao bez šest plata po 320.000 dinara, koliko mu je Zvezda za sada dužna ili ukupno nešto manje od dva miliona dinara.
Beogradski dnevnik je, pozivajući se na dobro obaviještene izvore u klubu iz Ljutice Bogdana, objavio šta se može očekivati na izbornoj skuštini u utorak od 18 časova.

"Bivši igrači, njih 16, svakako će glasati za kandidata koga su predložili i time oborili ideju o formiranju prelaznog tijela za rukovođenje Zvezdom. Ali, za većinu će im biti potrebno još najmanje toliko glasova, jer se očekuje masovan odziv članova Skupštine, a za odluku je potrebna prosta većina prisutnih. Vjerujem da će ih Lukićeve pristalice pronaći", rekao je izvor lista.

Po brojnosti, najveći uticaj mogu da imaju navijači koji u Skupštini, sa petoricom novoizabranih, imaju ukupno 19 predstavnika.

S obzirom na kompaktnost Udruženja "Delije sever" koje zastupaju Jovan Šurbatović i Vladimir Šavija, sigurno je da će svi glasati za istu opciju. Iako se zvanično ne izjašnjavaju, veliko je pitanje da li će jedini kandidat dobiti njihovu podršku.

Oni su se prije dvadesetak dana sastali sa Vladanom Lukićem i Ivanom Adžićem iz grupe za promene, ali se nisu složili sa njihovim planom. Tražili su od njih čvršće garancije za realizaciju programa, kako se ne bi desilo da obećanja padnu u vodu, pa da se poslije šest mjeseci ponovo kreće iz početka.

"Navijači su najhomogenija grupa i uvijek se drže svojih stavova. To znači da bi njihovih 19 glasova 'protiv', uz još toliko istomišljenika, moglo da spriječi izbor nove uprave i predsjednika i dovede klub u pat poziciju".

Ukoliko bi došlo do toga vjerovatno bi ponovo bila aktivirana prelazna vlada kao jedino preostalo rješenje.

U njoj je trebalo da se nađu Zvezdina legenda, visoki predstavnik Fudbalskog saveza Srbije i - Filip Cepter! Oni su sada samo rezervno rješenje, ako Zvezda ne dobije novo rukovodstvo, što je, ipak, malo vjerovatno.

(MONDO)

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

NAJNOVIJE

Kolumna - Nebojša Šatara

Navijači

FK BORAC

RK BORAC