Pešić se igrao u Užicu, burno u Pazaru

Jagodina ubjedljiva protiv Slobode Point u gostima, 4:0! Tri gola Aleksandra Pešića. Novi Pazar pobijedio Voždovac 3:2 poslije preokreta.

Uvodne utakmice 26. kola JSL bile su uzbudljive i atraktivne. Najviše golova postignuto je u Novom Pazaru, gdje je domaćin gubio od Voždovčana 1:2 do 71. minuta, a potom preokrenuo i pobijedio 3:2.

Pobjedu ekipi Zorana Njeguša donijeli su Arsenijević i Mutavdžić, golovima u završnici.

NOVI PAZAR - VOŽDOVAC 3:2

Raspoložen je bio i Aleksandar Pešić, mladi reprezentativac Srbije i najbolji centarfor Jagodine. Perspektivni napadač postigao je tri gola u Užicu i donio pobjedu svom timu protiv Slobode. Trijumf ćurana potvrdio je Đorđe Šušnjar, pogodivši za konačnih 4:0.

Na Banovom brdu, Čukarički je bio u prednosti do završnice utakmice protiv Spartaka, kada je Goran Antonić izborio bod za Subotičane - 1:1.

Utakmicu bez pobjednika odigrali su i Radnički i Donji Srem, u Nišu - 1:1. Iskusni vezista domaćih Saša Stojanović postigao je gol za vođstvo domaćina u 35. minutu, a potom, u 47, promašio penal koji je upravo na njemu skrivljen.

Pećinčani su izjednačili golom Uroša Sinđića u 53. minutu, poslije prodora Đure Zeca. Taj gol mogao bi da bude veoma značajan za ishod njihove borbe za opstanak.

Prvi meč dana odigran je u Kragujevcu.

Pod vođstvom Dragoljuba Bekvalca, novog-starog šefa struke, fudbaleri Radničkog 1923 sačuvali su nadu da bi mogli da se izvuku iz zone ispadanja.

Na "Čika Dači", pred nekoliko stotina gledalaca, domaćin je odigrao neriješeno sa gostima iz Novog Sada.

RADNIČKI 1923 - VOJVODINA 1:1 (0:1)

Gosti su poveli golom Lazara Veselinovića u 9. minutu, a Kragujevčani izjednačili golom rezerviste Dejana Miljuša. Mladi momak iz Knina pogodio je mrežu "lala" prvim kontaktom sa loptom.

Domaći su u finišu mogli i da pobijede, ali je Srđan Žakula odlično intervenisao pri šutu Slavka Marića u 87. minutu. Potom je i Vojvodina zapretila posljednji put, ali je šut talentovanog Sergeja Milinković-Savića završio pored gola.

Radnički 1923 dočekao je aktuelno kolo na pretposljednjem mjestu tabele, gdje će i ostati. Bekvalčevom timu ostaje nada da OFK Beograd i Rad neće pobijediti.

Sa druge strane, Novosađani igraju prvenstvo bez rezultatskog imperativa, u iščekivanju majskog finala Kupa na stadionu Partizana, protiv Jagodine.