Goleada u Minhenu pred dolazak Reala

Bajern, iako okrenut ka završnici Lige šampiona i pripremama za revanš protiv Reala, nije se "opustio" u ligi. Remi Leverkuzena i Dortmunda.

Počeci utakmica 32. kola Bundeslige obilježeni su minutom ćutanja zbog smrti bivšeg trenera Barselone, Tita Vilanove, a igrači su preminulom odali poštu noseći crnu traku.

U Minhenu je Bajern pred domaćim navijačima golijadom slavio protiv Verdera iz Bremena rezultatom 5:2.

Gosti su se u prvom poluvremenu branili i pokušavali sačuvaju prednost (1:2), međutim tim Pepa Gvardiole je u drugi dio meča ušao spremniji.

Kao i uobičajeno, Bavarci su imali ogroman posjed lopte, pa su gosti golove uspjeli da postignu iz dva kontra-napada.

Za domaći klub u listu strijelaca su se upisali Frank Riberi, kome je to bio osmi gol u Bundesligi protiv ekipe iz Bremena, zatim dva puta u periodu od tri minuta sjajni Klaudio Pizaro, potom "opušteni" Švajnštajger i za konačni rezulatat, u prvom kontaktu sa loptom, Arjen Roben.

Peruanac, 85. pogotkom za Bajern izjednačio se sa slavnim Lotarom Mateusom, ali poslije postignutih golova nije slavio, izražavajući poštovanje prema svom bivšem klubu.

Poraz Verdera ublažili su Selasije i Hunt.

Derbi kola u Leverkuzenu su odigrali Bajer i Borusija iz Dortmunda, a završio se bez pobjednika - 2:2.

"Farmaceuti" su dva puta vodili, a konačan rezultat postavljen je već u 39. minutu.

Bajer je tako zadržao minimalnu prednost u trci za četvrtim mjestom, koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona. Volfsburg je imao odličnu šansu da ga pretekne, ali je kao domaćin kiksirao protiv Frajburga - 2:2.

Nirnberg i Ajntraht iz Braunšvajga i dalje su najozbiljniji kandidati za ispadanje, ali i slavni Hamburger bi lako mogao da završi makar u plej-autu.