Runi i Mata za sjajan debi Gigsa!

Mančester junajted mučio se da probije bedem Noriča, ali je na kraju slavio sa ubjedljivih 4:0 (1:0).

Rajan Gigs debitovao je pobjedom!

Dugogodišnji "vojnik" Mančester junajteda, preuzeo je ekipu nakon otkaza Dejvidu Mojesu i vratio igračima izgubljeni entuzijazam.

Junajted je savladao Norič rezultatom 4:0, čime je ostao u konkurenciji za plasman u Ligu Evrope, mada je pitanje koliko na Old Trafordu uopšte razmišljaju na tu temu.

Dvostruki strijelci za "crvene đavole" bili su Vejn Runi i Huan Mata.

Runi je poslije mučenja u prvih 40 minuta načeo goste pogotkom sa "bijele tačke" (Deni Velbek sa leđa povučen za dres), da bi u 49. minutu majstorski matirao Džona Radija, udarcem sa više od 20 metara.

Lopta je zakačila stativu, odsjela u mreži i nakon tih 2:0 je pitanje pobjednika bilo 95 odsto riješeno.

VIDEO

Gigs je uoči utakmice izjavio da mu je bilo veoma teško da nekim igračima kaže kako neće biti u startnoj postavi. Već od 60. minuta počeo je da pruža šansu igračima sa klupe, tako da su u kratkom razmaku ušli Mata, Jang i Ernandez.

Mata je za manje od 15 minuta u igri dva puta zatresao mrežu "kanarinaca".

U 63. je dobro reagovao na centaršut Fila Džonsa, nakon majstorije Runija i parade Radija, da bi u 73. samo očešao loptu glavom i skrenuo iza gol-linije ubacivanje Antonija Valensije.

Junajted je u drugom poluvremenu imao još nekoliko dobrih prilika (Vidić sa tri metra tukao glavom preko gola), dok je Norič tek u finišu dva-tri puta ozbiljnije zaprijetio.

Olson je uz nehotičnu asistenciju Džonsa pogodio prečku, a Elmander promašio iz vrlo izgledne situacije...

Era Rajana Gigsa tako je počela na zadovoljstvo punih tribina. Naredne dvije utakmice, protiv Sanderlenda i Hala, takođe se igraju na Old Trafordu, a posebno zanimljiva će biti ova prva, s obzirom na žestoku borbu "crnih mačaka" za opstanak i njihove nedavne uspjehe na gostovanjima Čelsiju i Mančester sitiju.