Ronaldo "zakiva" sa lijevog krila

Real u laganom ritmu deklasirao Osasunu (4:0), a najbolji igrač svijeta četvrtu sezonu zaredom dao bar 30 golova u Primeri.

Real - Osasuna 4:0.

Utakmica koja će se pamtiti kao predigra revanšu polufinala Lige šampiona, protiv Bajerna u Minhenu (prva 1:0), ali i po dva vanserijska pogotka Kristijana Ronalda, postignuta sa gotovo iste pozicije.

Portugalac se sa 30 golova učvrstio na vrhu liste strijelaca, ali bi i sa tako impresivnom brojkom ovo mogla da mu bude najneefikasnija sezona u Madridu nakon debitantske (2009/10), kada je zbog povreda i suspenzija postigao "samo" 26 ligaških pogodaka.

Lični rekord (46 golova na 38 utakmica) postavio je u sezoni 2011/12.

VIDEO

Real - koji ima jednu zaostalu utakmicu - prišao je vodećem Atletiku na tri boda i "navija" da gradski rival u nedjelju kiksira u Valensiji, takođe sa mislima delom okrenutim Evropi i revanšu protiv Čelsija.

Trener Karlo Anćeloti protiv Osasune je izostavio iz ekipe Gereta Bejla.

Benzema i Pepe su odgledali meč sa klupe, Ćabi Alonso ušao u drugom poluvremenu, a na teren se vratio oporavljeni Marselo i odigrao svih 90 minuta.