SERIJA A: Mihajlović prekinuo crni niz!

Poslije tri uzastopna poraza, odnosno četiri utakmice bez pobjede, Sampdorija je konačno došla do bodova.

Fudbaleri Kaljarija pobijedili su Parmu sa 1:0 u 35. kolu italijanske Serije A, a do pobjde su još došli Lacio, Samdorija i Torino.

U jednoj od najvažnijih utakmica italijanskog prvenstva danas, ekipa Parme poražena je minimalnim rezultatom, a strelac za Kaljari bio je Maurisijo Pinilja u 35. minutu iz penala.

Ekipa Parme je imala male šanse da dođe do izjednačenja, jer je od 53. minuta utakmice igrala sa igračem manje, pošto je Felipe dobio direktan crveni karton zbog grubog starta na suparničkog igrača.

Poslije ovog poraza, Parma je izgubila skoro sve šanse da se naredne sezone nadmeće u evropskim takmičenjima, dok je Kaljari skoro sigurno obezbijedio opstanak u Seriji A.

Fudbaleri Lacija došli su danas do vrlo važne pobjede, pošto su u gostima savladali Livorno sa 2:0, i tako ostali u konkurenciji da se na kraju sezone nađu na poziciji koja vodi u Ligu Evropa.

Strijeci za ekipu iz Rima bili su Stefano Mauri u 15. minutu i Antonio Kanderva u 51. iz kaznenog udarca.

Livorno je poslije ovog poraza ugrozio opstanak u prvoj italijanskoj ligi, jer su trenutno pretposljednji sa 25 bodova.

Ekipa Sampdorije savlada je na svom stadionu Kjevo sa 2:1.

Tim koji predvodi Siniša Mihajlović, do pobjede je uspio da dođe poslije velikog preokreta, iako je imao igrača manje.

Sskodran Mustafi je u 64. minutu dobio direktan crveni karton, i Sampdorija je ostala sa igračem manje na terenu, a dosuđen je bio i penal za gostujuću ekipu, koji je iskoristio Siril Tero dva minuta kasnije.

Ekipa Sampdorije je do pobjede došla u završnici utakmice, golovima Edera u 81. minutu i Roberta Sorijana u nadoknadi vremena.

Do pobjede je danas došao i Torino, koji je savladao Udineze sa 2:0, i tako ostao u konkurenciji da se naredne godine nadmeće u evropskim takmičenjima.

Strijelci za torinsku ekipu bili su Omar El Kaduri u 15. i Čiro Imobile u 56. minutu.

(MONDO, Foto: Marco Luzzani/Getty Images)