OFK Beograd gurnuo Javor u Prvu ligu Srbije?

U direktnom duelu u borbi za opstanak, golovima Čavrića, OFK Beograd pobedio je Javor. Rad - Napredak neriješeno.

Fudbaleri OFK Beograda pobijedili su danas na svom terenu ekipu ivanjičkog Javora sa 2:1, u utakmici 26. kola Super lige Srbije.

OFK je tako došao do važnog trijumfa nad konkurentom u borbi za opstanak u srpskom prvenstvu. Beogradski klub sada ima 27 bodova i 12. je na tabeli, dok je Javor na posljednjem mjestu sa 21 bodom.

OFK je poveo preko Aleksandra Čavrića u 29, a samo dva minuta kasnije izjednačio je Stevan Račić. "Romantičari" su do pobjede došli drugim golom Čavrića, u 71. minutu iz penala.

Rad i kruševački Napredak igrali su na Banjici u Beogradu neriješeno 1:1. Strelac za domaćina bio je kapiten Branislav Milošević u 17. minutu, a za goste Nenad Gavrić u 30.

Rad ima 25 bodova i na 14. je mestu, koje vodi u baraž za opstanak, dok je Napredak deveti na tabeli sa 32 boda.