Viljareal - Barsa 4:1 u golovima, konačno 2:3

Bilo je 2:0, kada su domaći fudbaleri dali DVA autogola i na kraju izgubili poslije magije Mesija!

Titula je praktično već "krenula" za Madrid, a onda su je u Barselonu vratili fudbaleri - Viljareala!

U dramatičnoj utakmici 35. kola Primere, na punom "El Madrigalu":

Viljareal - Barselona 2:3 (1:0)!

Utakmica je imala nestvaran tok! Golom Kanija u nadoknadi prvog poluvremena, "Žuta podmornica" je načela emotivno uzdrmane igrače Barselone, koji su prije dva dana ostali bez bivšeg trenera, prerano preminulog Tita Viljanove.

Stvari za tim Herarda "Tate" Martina postale su još gore kada je Trigeros u 55. minutu dao gol glavom sa 12, 13 metara, za 2:0.

Tada su već počele konstatacije da će se u posljednja tri kola odlučivati o tituli između dva madridska kluba, Atletika i Reala, ali...

Na 2:1 smanjio je komičnim autogolom Paulista u 65. minutu, a 13 minuta kasnije tragikomičnim golom na 2:2 izjednačio je Musakio!

Ovaj poklon Lionel Mesi nije mogao da propusti - poslije prelijepe akcije celog tima dokusirio je rivala koji je krenuo putem samouništenja - 2:3 u 83. minutu. I odmah poslije toga, dogodila se sporna situacija i duel Busketsa i Dos Santosa na ivici šesnaesterca.

Sudija je dva puta mijenjao odluku i na kraju "izvukao" faul napolje, tj. poništio ranije dosuđen penal, poslije konsultacija sa pomoćnicima. Iz slobodnjaka, "žuti" nisu stigli do trećeg gola, tako da će "99%" ostati bez Evrope naredne sezone.

Barselona je tako, "ni kriva, ni dužna", zadržala korak za vodećim Atletiko Madridom.

U posljednjih 270 minuta u šampionatu, Atletiko ulazi sa 88 bodova, Barselona sa 84, dok Real, koji ima utakmicu manje, ima 82 boda. U posljednjem kolu, u Kataloniji, sastaju se Atletiko - Barselona.

(MONDO, Foto: Guliver/Getty Images/David Ramos)