LE: Poslije drame, finale Benfika - Sevilja!

Benfika odoljela Juventusu (0:0), a Stefan Mbija u 94. minutu šokirao navijače Valensije - 3:1.

Benfika je poslije surovog poraza od Čelsija u prošlogodišnjem finalu obezbijedila sebi novu šansu da osvoji Ligu Evrope!

Portugalski tim uspio je da u Torinu odbrani 2:1 iz Lisabona i 14. maja će se vratiti na stadion Juventusa, da se bori za trofej sa ekipom Sevilje.

Akter te utakmice sigurno neće biti Lazar Marković, zbog crvenog kartona koji je dobio nakon izlaska iz igre u finišu utakmice!?

Sevilja je poslije 2:0 od prošlog četvrtka, bila na dva minuta od eliminacije, pošto je Valensija vodila sa 3:0 i uspješno odbijala sve napade gostiju.

Onda je u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena izveden aut sa desne strane, neko je glavom proslijedio loptu ka petercu, gdje je najviše skočio Stefan Mbija i golom za 3:1 utišao skoro čitave tribine na stadiona Mestalja.

Radovalo se samo nekoliko hiljada navijača Sevilje, dok su trener Unai Emeri i njegovi saradnici slavili trčeći po terenu kao "muve bez glave".

Valensija je već u prvom poluvremenu anulirala deficit sa Sančez Pishuana.

Došla je u vođstvo "projektilom" Sofijana Fehulija sa sedam-osam metara iskosa već u 14. minutu...

VIDEO

A 12 minuta kasnije glavom je na 2:0 povisio Žonas, uz pomoć stative.

VIDEO

Sevilja je preko Hozea Antonija Rejesa imala više nego stoprocentnu priliku da smanji deficit na ovom meču, ali je njegov udarac u padu, sa svega dva metra, na čudesan način izblokirao golman Dijego Alveš.

Drugo poluvreme donijelo je maksimalno otvorenu igru na obje strane.

Iako je i Sevilja imala svojih prilika, još jedan pogodak postigli su "slijepi miševi". Lopta je poslije kornera u 67. minutu srećno došla do Žeremija Matjea, a francuski defanzivac neometan na tri metra od gola nije mogao da pogriješi - 3:0!

VIDEO

Napadi gostiju, iako opasni, bili su jalovi, a ni Valensija nije konkretizovala bar neku od brojnih kontri.

Na Mestalji je sve bilo spremno za slavlje, bukvalno su se brojale sekunde do posljednjeg zvižduka srpskog sudije Milorada Mažića, a onda je vižljasti Kamerunac slomio srca domaćim navijačima...

Juventus je poslije hrabrog početka Benfike imao potpunu terensku inicijativu. Najbolje šanse viđene su uoči odlaska na odmor.

Bonući je u 43. minutu šutirao glavom, a Tevez zakasnio sa uklizavanjem u petercu, da bi dva minuta kasnije Arturo Vidal nezgodno zahvatio loptu glavom, udarcem od zemlju lobovao golmana Jana Oblaka, ali je Luisao na gol-liniji spriječio radost publike u Torinu.

Lazar Marković igra u startnoj postavi Benfike, dok je Miralem Sulejmani na klupi.

(MONDO, Foto: Guliver/Getty Images/Valerio Pennicino,David Ramos)