Baskijci čekaju Ligu šampiona

Atletik Bilbao slavio protiv Rajo Valjekana u gostima (3:0) i obezbijedio četvrto mjesto koje ga vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Fudbaleri Atletik Bilbaa pokušaće narednog leta da se po peti put u klupskoj istoriji domognu grupne faze Lige šampiona, pošto su u prvom meču 36. kola savladali Rajo Valjekano u gostima (3:0) i obezbijedili četvrtu poziciju bez obzira na učinak Sevilje u narednim utakmicama.

Bilbao ima da odigra još dva meča do kraja sezone, ali bez obzira na učinak protiv Real Sosijedada i Almerije, zadržaće se tu gdje je trenutno.

Gosti su u meč ušli mnogo ambicioznije, pošto ja Rajo Valjekano u prošlom kolu i matematički obezbijedio sebi opstanak u Primeri. Madriđani su u prethodnih deset mečeva doživjeli samo jedan poraz, tako da su pobjegli iz opasne zone i domogli se devetog mjesta.

Zanimljivo, svoj trojici igrača Atletika koji su ovog petka bili strijelci to je bio peti pogodak u sezoni.

Prvo je pogodio štoper San Hoze u 20. minutu, zatim je na 2:0 povisio vezista De Markos u 30, a konačan rezultat postavio je Ander Erera lijepim golom iz "slobodnjaka" u 74.

Pogledajte kako je šutirao:

VIDEO

Utakmica je kasnila 15 minuta zbog papirića koje su na teren bacili domaći navijači, a poslije drugog gola Baskijaca došlo je i do manjeg incidenta pošto je pala ograda koja se nalazila ispred gostujućih navijača.