Gvardiola i Bajern vladaju Njemačkom

Bavarci opet pobijedili Borusiju u produžecima, poslije finala Lige šampiona, godinu dana kasnije, Bajern bolji od "milionera" i u Kupu 2:0.

Bajernu je odbranio "duplu krunu"!

Šampion Njemačke uspio je da u finalu nacionalnog kupa, pred 80.000 gledalaca u Berlinu, pobijedi najvećeg rivala posljednjih godina Borusiju Dortmund i da ponovi uspjeh napravljen prošle sezone.

Bavarci, ipak, neće biti stoprocentno uspješni, jer nisu u prilici da da brane titulu šampiona Evrope.

Borusija je pala tek u drugom produžetku, veoma izjednačenog i napetog finala. Gol odluke postigao je Arjen Roben u 107. minutu, a trijumf je potvrdio Tomas Miler kada je predviđenih dodatnih pola sata već isteklo. Za sat i po igre na Olimpijskom stadionu nije viđen pogodak.

Tačnije jeste, ali on nije priznat.

"Milioneri" su imali veliku priliku da u regularnom dijelu utakmice postignu gol, to su i učinili, ali im je on poništen zbog navodnog ofsajda.

VIDEO

Bajern je do gola vrijednog 17. trofeja u Kup stigao poslije asistencije Žeroma Boatenga, koji je na "drugoj stativi" pronašao Robena, a Holanđanin po drugi put zaredom bio koban za Dortmund u nekom finalu.

Miler je iskoristio potpuno otvorenu igru Borusije i iz kontre je stavio tačku na veliko finalni meč Kupa. Igrao se 122. minut...

Miloš Jojić je na terenu proveo 83. minuta, a onda ga je Jirgen Klop zamijenio.

(MONDO, foto: Guliver/Getty Images/Adam Pretty)