Šampion Njemačke, Volfsburg, predstavio je novog trenera, Armina Veha, koji je potpisao ugovor na dve godine.

Veh preuzeo "vukove", Strahan napustio Seltik Izvor: MONDO

"To će biti veoma uzbudljiv posao za mene", rekao je Veh.

Bivši trener Feliks Magat koji je doveo klub do prve titule u Bundesligi odlučio je poslije dve sezone da ode u Šalke.

Veh (48) je osvojio titulu šampiona Njemačke 2007. godine sa Štutgartom, gdje je došao takođe poslije Magata, u februaru 2006.

Direktor Volfsburga Jirgen Marbah istakao je da je Vehovo iskustvo učinilo da on bude "logičan izbor".

"On je već osvojio titulu i zna kako se to radi. On zna i kako se ulazi u takvoj situaciji u narednu sezonu", rekao je Marbah.

Strahanu malo tri titule

Gordon Strahan podnio je ostavku na mjesto trenera Seltika pošto sa tom ekipom nije uspio da osvoji četvrtu uzastopnu titulu prvaka Škotske.

Strahan je sa Seltikom u posljednje tri godine osvojio isto toliko titula, ali ove sezone ekipa nije mogla da ponovi taj uspjeh.

Seltik je na posljednje četiri utakmice osvojio samo bod, a novi šampion je gradski rival Rendžers.

Rendžers je do sada osvojio 52 titule, dok je Seltik trijumfovao 42 puta.

Takođe, Strahan je sa Seltikom osvojio i Kup Škotske, dva Liga Kupa, a klub je predvodio i do finala Kupa UEFA.

On nije želio da saopšti razlog odlaska iz kluba.

"Učinili smo sve kako bismo osvojili titulu šampiona. Razočaran sam što nismo i četvrti put uzastopno osvojili prvenstvo. Međutim, fudbaleri mogu da budu ponosni na sve što su prethodnih godina uradili za klub", rekao je Strahan.