PRIMERA: Betis drugoligaš!

Primera će sljedeće sezone biti siromašnija za gradski derbi Sevilje i Real Betisa, kao i incidente koje njihovi mečevi po pravilu donose.

PRIMERA: Betis drugoligaš! Izvor: MONDO

Pet timova u nedjelju se borilo da izbegne 18. mjesto i put u niži rang, uz otpisane Numansiju i Rekreativo.

I "izvisio" je Betis, a spasili se Osasuna, Valjadolid, Sporting iz Hihona i Hetafe.

Zeleno-bijeli su završili sezonu sa 42 boda, koliko i Hetafe, a pošto je u oba međusobna meča rezultat bio neriješen (0:0, 2:2), presudila je ukupna gol-razlika. Hetafeovih "minus 6" (50:56) pobijedilo je Betisovih "minus 7" (51:58)!

Betis nema koga da krivi osim sebe. Igrao je utakmicu odluke na svom stadionu i bolje da je igrao protiv Reala, kao Osasuna, nego protiv direktnog konkurenta za opstanak. Valjadolid je poveo na isteku prvog poluvremena, Oliveira brzo izjednačio, ali je do kraja ostalo 1:1.

Po završetku utakmice je bilo i incidenata na tribinama stadiona Ruiz de Lopera...

Hetafeu je 1:1 na gostovanju u Santanderu bio taman, dok je Osasuna pobijedila Real (2:1), kao i Sporting otpisani Rekreativo, i to "iz dvojke u keca".

Real je u Pamploni prošle godine ovjerio titulu. Da li je ovom prilikom vraćen nekakav dug, može samo da se nagađa.

Činjenica je da je "kraljevima" bilo svejedno, jer nisu mogli ni gore ni dole sa drugog mjesta. Poveli su preko Gonzala Iguaina već u 11. minutu, četiri minuta kasnije izjednačio je Jaroslav Plašil, da bi veteran Mičel Salgado crvenim kartonom u 56. minutu otvorio vrata preokretu.

Huanfran je u 60. minutu neodbranjivim udarcem pogodio Kasiljasovu mrežu, a gosti su do kraja uspjeli samo da zarade još jedno isključenje - drugi žuti karton dobio je Klas Jan Huntelar.

Od ranije je bilo poznato da će u Ligu šampiona direktno Barselona, Real i Sevilja, a Atletiko Madrid u kvalifikacije. Viljareal, Valensija i finalista Kupa kralja, Atletik Bilbao, plasirali su se u UEFA Ligu Evrope.

Plasman u Primeru praktično je obezbijedio Herez, dok su Tenerife i Saragosa nadomak cilja.