"Imperator" Adrijano ponovo zabija

Ako ne može u Italiji može u Brazilu. Poslije Ronalda i Adrijano je pronašao sreću vrativši se u domovinu.

"Imperator" Adrijano ponovo zabija Izvor: MONDO

Ronaldo se nakon povrede koljena skrasio u Korintijansu, a njegov bivši saigrač u brazilskoj reprezentaciji Adrijano je odustao od penzionisanja i vratio se na teren u dresu Flamenga i to na najbolji mogući način.

Bivši napadač Intera postigao je pobjedonosni gol za Flamengo, klub u kojem je ponikao, na meču protiv Atletiko Paranaenšea (2:1) odigranom na Marakani.

Adrijano je na samom startu drugog poluvremena odlično reagovao nakon centaršuta Moure i glavom zatresao mrežu, na oduševljenje 72.000 navijača na Marakani.

Brazilac je odigrao svih 90 minuta, iako je poslije meča priznao da nakon dvomjesečne pauze nije sasvim fizički spreman.

“Kada se osjećam dobro i kada sam srećan nije bitno da li sam spreman sto odsto ili ne. Važno je das am ponovo zaigrao za Flamengo, postigao pogodak i das mo pobijedili. Nikakav novac ne može kupiti tu sreću”, izjavo je Adrijano odmah nakon meča.

Brazilski napadač uvjeren je da će vremenom ponovo biti onaj stari, koji je rešetao protivničke mreže širom Italije.

“Bio je ovo dobar debi, ali znam da mogu još više. Malo po malo, uz mnogo truda, vratiću se u najbolje dane”, rekao je Adrijano.

Njegovim povratkom na teren zadovoljan je i Ronaldo koji smatra da je Adrijano često bio i nepravedno kritikovan.

“Adrijano je sjajan prijatelj. Često su ga kritikovali, ali o njemu treba suditi prema onome šta radi na terenu. Vratio se postizanju golova i sada je srećan, a ako je on srećan, srećan sam i ja”, rekao je Ronaldo.

Adrijano je u aprilu raskinuo ugovor sa Interom, nakon što se nije vratio iz Brazila u Milano poslije utakmice kvalifikacija za Mundijal 2010 protiv Perua. Brazilski napadač tada je objavio da završava karijeru, ali se ubrzo predomislio i potpisao za Flamengo, klub iz koga je 2001. godine otišao u Inter.