Serija A: Majstorije Pirla i Markizija za kraj

Juventus pobedom završio sezonu i postavio dva rekorda, Roma porazom...

Šampion Italije na sjajan način okončao je sezonu, dok je vicešampion bacio još jednu mrlju na dobru sezonu.

Juventus se pred svojim navijačima oprostio do narednog leta pobedom protiv Kaljarija 3:0, uz još jedan gol Andree Pirla iz "slobodnjaka" i egzibiciju Klaudija Markizija.

Bili su to prvi i treći pogodak, u 8. i 40. minutu, a između njih mrežu je zatresao i Fernando Ljorente u 15, posle gužve na centaršut iz kornera.

Ovom pobedom Juventus je upisao maksimalnu 19. pobedu na svom terenu ove sezone u Seriji A i tako postavio rekord u prvenstvu Italije, a Torinezi su i klub koji je sa najviše bodova ikada okončao šampionat na "Čizmi" - 102.

Za razliku od prvaka, drugoplasirana Roma prilično se opustila u finišu sezone. U poslednjem kolu Rimljani su doživeli poraz od Đenove u gostima, a strelac jedinog pogotka bio je Joanis Fetfacidis u 83. minutu.

U trećoj popodnevnoj utakmici ove nedelje, Katanija je kao domaćin savladala Atalantu 2:1, međutim, to nije pomoglo Sicilijancima da izbegnu ispadanje u Seriju B.

Dostojan oproštaj domaćem timu od elite doneo je Gonzalo Bergesio golom iz penala u drugom minutu nadoknade. Prethodno je Katanija povela u 65. minutu preko Frančeska Lodija, a izjednačio je Musa Kone u 80.

U jedinoj utakmici 38. kola igranoj u subotu, viđena je goleada u duelu Udinezea i Sampdorije (3:3), a ostali mečevi igraće se od 20.45.

Izvor: MONDO