Pala ograda u Pamploni, nema teže povređenih

Zaštitna ograda popustila pod naletom domaćih navijača posle gola Betisu u meču koji bi Osasuni mogao da donese opstanak ukoliko se "poklope" drugi rezultati.

Osasuni su potrebna tri boda u meču sa Betisom, ali i porazi Almerije i Hetafea da bi opstala u Primeri.

Zbog tolike važnosti meča, navijači su burno proslavili vodeći pogodak Oriola Rijere u 12. minutu, pa zaštitna ograda nažalost nije izdržala pod njihovim naletom. Pala je, a zajedno sa njom i veliki broj pristalica domaćeg kluba.

U pomoć su brzo pritrčali igrači oba kluba, redari i lekari. Meč je prekunit na 35 minuta, a po prvim informacijama iz Španije nema teže povređenih, ali su dve osobe na nosilima iznete sa terena.

Ukupno je povređeno 40 navijača, prenosi španska agencija EFE, ali niko ozbiljno.

Pošto je meč nastavljen, Osasuna je golom Akune u 22. minutu povela 2:0 i tim rezultatom je završeno prvo poluvreme.