EP (U-19): "Orlići" ne daju tron!

Omladinska reprezentacija Srbije u Dablinu je pobedila Republiku Irsku (3:1) i osvojila Grupu 4 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

EP (U-19): "Orlići" ne daju tron! Izvor: MN PRESS

Reprezentacija Srbije, osvajač prethodnog U-19 Evropskog prvenstva u Litvaniji, zvaće se aktuelnim šampionom bar do jula, kada se u Mađarskoj održava novo EP.

Pravo da brane titulu "orlići" su obezbedili trijumfom na kvalifikacionom turniru u Dablinu, gde su ostvarili dve pobede i remi i nadmašili Tursku zahvaljujući boljoj gol-razlici.

TABELA: Srbija 7 (10:2), Turska 7 (7:5), Irska 3, Island 0!

Izabranici Veljka Paunovića u ponedeljak su u poslednjem kolu pobedili domaćina Irsku - 3:1 (1:0), dok su Turci savladali Island rezultatom 4:3 (2:2).

Ipak, podjednako važni za konačan plasman bili su izjednačujući gol u 96. minutu meča protiv Turske (1:1) i potom trijumf nad Islandom sa čak 6:0, kome konkurent nije mogao da "odgovori".

Golove za Srbiju protiv Irske su postigli bivši "vezista" Crvene zvezde, sada Bazela, Veljko Simić (36, 67) i napadač Čukaričkog Staniša Mandić u 46. minutu.

Počasni pogodak usledio je u 70. minutu...

Pored naše reprezentacije, plasman na EP (19-31. jula) za sada su osigurale Ukrajina, Bugarska, Izrael i domaćin, Mađarska.

U Grupi 5 vodi se borba Nemačke i Španije, u Grupi 7 Portugala i Belgije, dok takmičenje u Grupi 6 (Rusija, Norveška, Rumunija, Austrija) počinje u četvrtak.

Šest najboljih sa predstojećeg EP plasiraće se na U-20 Mundijal na Novom Zelandu 2015. godine.