Niko Kovač: Ako je ono bio penal... Sramota!

Selektor Hrvatske besan posle poraza od Brazila na startu Svetskog prvenstva, koji je "začinjen" spornim penalom za domaću selekciju.

Čvrst otpor pružila je Hrvatska favorizovanom Brazilu na otvaranju jubilarnog 20. Mundijala, ali su "kockasti" na kraju, uprkos vođstvu, teren napustili pognutih glava.

Presudan momenat za pobedu domaće selekcije - 3:1 bio je 70. minut i penal koji je dosudio Japanac Juiči Nišimura.

Fred je nagazio na nogu Dejana Lovrena i, okrenut leđima golu, pao, a čini se da osnova za najstrožu kaznu nije bilo. Sudija, ipak, nije tako mislio, pa je Nejmar svojim drugim golom u meču doneo preokret posle vođstva Hrvatske iz 11. minuta i autogola Marsela.

Selektor "kockastih" Niko Kovač bio je besan posle utakmice u Sao Paulu.

"Ako je ono bio penal, onda više ne moramo da igramo fudbal. Hajde da igramo košarko umesto njega... Sramota! Pričamo o poštovanju, ali Hrvatska nije dobila poštovanje. Ono je bila otimačina", izjavio je Kovač, a prenose hrvatski mediji.

"Ponosam sam na svoje igrače i čast mi je što ih treniram. Ako budemo ovako igrali u naredne dve utakmice, sigurno prolazimo u osminu finala", dodao je.

Naredni rivali Hrvatskoj u Grupi A biće Kamerun (19. juna) i Meksiko (23. juna).