Španski mediji u šoku: Poniženje!

Neverica u Španiji i konstatacija medija - katastrofa i poniženje!

U zemlji aktuelnih svetskih prvaka teško su podneli debakl od Holandije na početku Mundijala. Ovaj put izostalo je slavlje, koje je na trgovima španskih gradova bilo toliko uobičajno i često poslednjih deset godina.

Navijači ogrnuti u zastave i šalove crveno-žutih boja sa nevericom i tužnim pogledima u televizore i velika platna video projektora dočekali su kraj utakmice u kojoj je njihov tim doživeo najteži poraz još od 1963. godine.

Povezane vesti

Mediji, pre svega najpoznatiji portali na Iberijskom poluostrvu odmah su osuli paljbu. Po svima!

Sramota, poniženje, tuga, raspad, najčešće su reči kojima se opisuje početak odbrane titule "crvene furije".

"Marka" u tekstu pod naslovom "Mundijalsko ponižavanje" donosi zaključak da je Svetsko prvenstvo počelo katastrofalno za Španiju i da su šokantnom drugom poluvremenu i ubedljivom porazu kumovale greške Ikera Kasiljasa i ostatka odbrane.

Tiražni madridski list nije zadovoljan ni taktičkim promenama Visentea Del Boskea, u kojima takođe vidi uzorke poraza na startu Mundijala.

Od autora teksta, na kraju je, ipak, stigla podrška.

"Vidimo se na sledećim utakmicama. Razvedrite se, ništa nije završeno. Moramo da verujemo u ove igrače i selektora", završava "Marka".

"Najgora noćna mora šampiona", stoji u naslovu "Asa".

"Roben i Van Persi su nas uništili kontrama. Sporan penal za Španiju i treći gol Holanđana. Ovako nismo poraženi još od 1963, kada nas je Škotska dobila 6:2", navodi još jedan popularan madridski list.

I u Kataloniji se sa ogorčenjem konstatuje da je svetski prvak pregažen u premijernom meču 20. Svetskog prvenstva.

"El Mundo Deportivo" na početku ističe da je Španija povela golom Ćavija Alonsa iz sumnjivog penala nad Dijegom Kostom.

BEOGRAD NAVIJAO ZA HOLANDIJU

Bašte kafića u centru Beograda bile su male da prime sve goste koji su želeli da odgledaju utakmicu između Španije i Holandije. Već posle nekoliko minuta bilo je jasno na čijoj su strani simpatije Beograđana. "Lale" su imale veliku podršku sa Obilićevog venca, a svaki gol vicešampiona sveta propraćen je burnim aplauzom i vriskom devojaka.

Takođe, u izveštajima sa utakmice podseća se da je Španija 2010. izgubila od Švajcarske 1:0, a da je u nastavku Mundijala "plesala" do "zlatne boginje".

Međutim, složićete se, ima razlike izgubiti 0:1 ili 1:5. "Furiji" sledi velika borba za prolaz u osminu finala. Čekaju je Čile i Australija. Osvojeno drugo mesto u grupi, verovatno ih vodi pravo na noge domaćinu već u prvoj rundi eliminacija.