Andrija Živković "zakucao" Šturm

"Parni valjak" u prijateljskom meču pobedio austrijski Šturm 1:0, sjajnim golom Živkovića u 50. minutu.

Andrija Živković "zakucao" Šturm Izvor: MONDO

od specijalnog izveštača MONDA

Partizan je uspešno obavio prvu proveru na pripremama u Sloveniji i Austriji.

Crno-beli su pobedili Šturm iz Graca 1:0 (0:0) majstorijom mladog Andrije Živkovića u 50. minutu. Razantan udarac u rašlje sa oko 20 metara izmamio je aplauz na otvorenoj sceni stadiona u Mark Hartmansdorfu.

Definitivno, bio je to potez meča.

Za 90 minuta Partizan je pokazao više i zasluženo pobedio. Austrijanci nisu bili preterano opasni po Milana Lukača i Filipa Kljajića, osim kada su u nekoliko navrata šutirali sa distance.

S obzirom da su crno-beli iz punog treninga izašli na megdan timu koji je prošle sezone u Bundesligi zauzeo peto mesto, trener Marko Nikolić može da bude zadovoljan onim što su njegovi puleni pružili tokom 90 minuta ne preterano zanimljivog, ali vrlo borbenog meča.

Šef stručnog štaba beogradskog tima pružio je priliku većini igrača. U prvom poluvremenu igrali su Lukač, Vulićević, Stanković, Trajković, Petrović, Drinčić, A. Živković, Brašanac, Pantić, Škuletić i Grbić, a od 60. minuta Kljajić, Bogosavac, Pauljević, Lazović, Ninković, Šaponjić, Gulan, Marković, Ostojić i Luka.

Partizan narednu proveru ima 4. jula protiv Petrolula u Mariboru.

Izvor: MONDO

ŠTURM: Plike - Todorovski, Madl, Klem, Šarifi - Šlofer, Sandanski, Stanković, Ofenbaher - Bajhler, Đuričin.

PARTIZAN: Lukač - Vulićević, Stanković, Trajković, Petrović - Drinčić, A. Živković, Brašanac, Pantić - Škuletić, Grbić.

TOK UTAKMICE

Kraj!

76. minut - Ninković je vrlo lepo proigrao Lazovića, napadač Partizana bio je brži od golmana Šturma, ali je otišao isuviše u stranu. Majstorski je pokušao Lazović da lobuje Plikea, međutim visoki čuvar mreže austrijskog kluba se ispružio i prstima dohvatio loptu.

74. minut - Crno-beli kontrolišu situaciju na terenu. Posle gola Živkovića, Šturm je imao dobar pokušaj sa distance, ali je Lukač bio na mestu. Taisuke i Barbarič su na terenu u ekipi Šturma.

61. minut. Kao što je trener Marko Nikolić najavio, posle sat vremena izvršio je višestruku izmenu. Igrali su: Kljajić, Bogosavac, Pauljević, Lazović, Ninković, Šaponjić, Gulan, Marković, Ostojić i Luka.

- U ekipi Šturma nova imena na terenu u nastavku utakmice su Berič i Šmerbek.

50. minut - GOOOOOOOOL! Evrogol Andrije Živkovića. Mladi fudbaler Partizana pokupio je odbijenu loptu posle kornera i sa nekih 20-ak metara od gola zakucao je u rašlje.

- Počelo je drugo poluvreme. Za sada nema izmena u ekipi Partizana, njih bi trebalo očekivati oko 60. minuta.

Završeno je prvo poluvreme, nema golova. Partizan je bio bolji rival.

42. Andrija Živković odlično tuče, a Plike paradom zaustavlja loptu. Partizan je postao veoma opasan.

41. minut - Konačno prava akcija i odlična šaansa za Beograđane. Škuletić je loptom u prostor izbacio Petra Grbića, a ovoj pokušao da lobuje golmana Šturma. Lopta je okrznula stativu i završila u golautu.

40. minut - Najbolja prilika za Partizan, ali ni ona nije bila preterano opasna. Škuletić je šutirao sa distance pored stative.

38. minut - Trajković je prvi igrač sa žutim kartonom. Defanzivac Partizana upisan je zbog grubog starta.

36. minut -  Treći uzastopni korner za Šturm. Beograđani su se odbranili.

27. minut - Stanković prekida opasan napad Austrijanaca. Golman Živković negoduje zbog jedne sudijske odluke, a Volkov što mu se saigrač dere na uvo.

26. minut - Taktičko nadmudrivanja dva trenera. Za sada nema prilika. Partizan je najbliži golu bio posle "slobodnjaka" Nikole Drinčića i centaršuta Danila Pantića, kada je odbrana Šturma bila na visini zadatka.

Vladimir Volkov i Živko Živković prate utakmicu protiv Šturma u društvu novinara.

13. minut - Strašan sudar Trajkovića i Bajhlera. Austrijanac se brzo pridigao. Još uvek nema prilika.

9. minut - Nema prilika, igra se prilično mirno na obe strane.

- Igrači Partizana igraće u markerima. Obe ekipe imaju crno-bele garniture dresova.