Nisu svi imali sreće sa izmenom kao Van Gal

U polufinalu Azijskih igara 2010. godine selektor Južne Koreje je takođe zamenio golmana u finišu drugog produžetka zbog penala, ali je on primio gol dva minuta kasnije... Pogledajte kako je to izgledalo.

Rizičan potez da u poslednjim trenucima drugog produžetka zameni golmane i zbog penala uvede Tima Krula isplatio se Luju van Galu.

Rezervni čuvar mreže odbranio je dva udarca se bele tačke igračima Kostarike i odveo svoju reprezentaciju u polufinale Svetskog prvenstva.

Nisu, međutim, svi bili sreće kao Holanđani.

U polufinalu Azijskih igara 2010. godine (turnir selekcija igrača do 23 godine), selektor Južne Koreje je takođe zamenio golmane u 120. minutu, pri rezultatu 0:0, kao što je bio slučaj i u subotu uveče u Brazilu, ali je na njegovu nesreću arbitar produžio meč sa Ujedinjenim Arapskim Emiratima za još dva minuta.

Upravo u tom periodu, samo pet sekundi pre isteka nadoknade, Emiraćani su iznenada došli do šanse i pretvorili je u gol!

Pogledajte kako je to izgledalo (od 9:17):

...

UAE su potom u finalu izgubili od Japana 0:1, dok je Južna Koreja savladala Iran 4:3 u meču za treće mesto. Ovaj put bez eksperimentisanja među stativama...