Farani posle drame stižu u Humsku!

HB Toršavn u revanšu prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona pobedio Linkoln sa Gibraltara - 5:2 (3:0).

Fudbaleri Partizana narednog utorka od 20.45 časova će na startu nove evropske avanture ugostiti prvaka Farskih Ostrva.

HB Toršavn prošle nedelje na Gibraltaru je odigrao 1:1 sa ekipom Linkoln Red Imps i očekivalo se da na svom stadionu rutinski reši pitanje učesnika druge runde kvalifikacija za Ligu šampiona.

U prvom poluvremenu je sve funkcionisalo idealno po Farane, koji su preko Hansena, Jensena i Edmundsona u 34. minutu poveli sa 3:0.

Međutim, gosti se nisu predavali. Kabrera je u 50. minutu smanjio na 3:1, a Pajas u 77. na samo 3:2!

Linkolnu je u tom trenutku nedostajao još jedan pogodak da ode dalje, ali je Hansen četiri minuta kasnije povisio na 4:2 svojim drugim golom. Konačnih 5:2 postavio je Benjaminsen u 88. minutu.

Za HB osim brazilskog defanzivca Dos Santosa nastupaju isključivo domaći igrači.

Treba reći da im je ovo prvi put u istoriji da su izašli kao pobednici iz jednog evropskog dvomeča, ne računajući kvalifikacije za Kup pobednika kupova 1993, kada su prošli zahvaljujući pobedi službenim rezultatom 3:0 nad letonskom Jelgavom.

U utorak su prvo kolo kvalifikacija prebrodili Santa Koloma iz Andore i estonska Levadija, tako da su poznati svi parovi druge runde (15/16. i 22/23. jula):

BATE Borisov (Belorusija) - Skenderbeg (Albanija)
Makabi Tel Aviv (Izrael) - Santa Koloma (Andora)