Rekorder je i dalje Jugoslavija!

Reprezentacija SFR Jugoslavije u Nemačkoj 1974. je vodila protiv Zaira 6:0 posle prvih 45 minuta.

Rekorder je i dalje Jugoslavija! Izvor: MN PRESS

Najubedljivije pobede na prvenstvima sveta po pravilu su beležene u prvoj fazi takmičenja, a reprezentacija Nemačke mogla je da u polufinalnoj utakmici aktuelnog Mundijala izjednači rekord star tačno 40 godina!

I to, ni manje ni više, nego protiv domaćina turnira i petostrukog šampiona sveta, Brazila.

Vođstvo Nemaca na poluvremenu od 5:0 je drugo najubedljivije u istoriji, posle 6:0 iz Gelzenkirhena 1974, kada je SFR Jugoslavija "tukla" Zair, na kraju sa 9:0.

Strelci su bili Dušan Bajević u 8. i 30, Dragan Džajić u 14, Ivica Šurjak u 18, Josip Katalinski u 22. i Vladislav Bogićević u 35. minutu. U nastavku su se "upisali" i Brane Oblak, Ilija Petković, pa za kraj još jednom Bajević.

Poljska je, takođe u Nemačkoj 1974, na poluvremenu vodila 5:0 protiv Haitija.

A, kada su Mađari u Španiji 1982. pobedili El Salvador rezultatom 10:1 (rekordan broj golova jednog tima na utakmici SP), posle 45 minuta igre bilo je samo 3:0.

Mađarska je u Čileu 1962. vodila protiv Bugarske 4:0 već u 12. minutu, ali je na peti pogodak čekala do 53. minuta.