KK 2009: Brazilci "ovjerili" Amere

Brazil obezbijedio plasman u polufinale pobjedom nad SAD (3:0) u drugom kolu Grupe B.

KK 2009: Brazilci "ovjerili" Amere Izvor: MONDO

Brazil će igrati u polufinalu Kupa Konfederacija u Južnoj Africi, a Amerikanci su već poslije drugog kola u Grupi B izgubili šansu da nastave takmičenje. Odigraće još meč sa Egiptom i vratiće se kući.

Branioci trofeja su pobijedili SAD 3:0 (2:0).

Dungini izabranici su naučili lekciju iz prvog kola, u kome su poslije vođstva od 3:1 na poluvremenu protiv Egipta, jedva stigli do pobjede u poslednjim trenucima meča, i to iz penala, golom Kake.

Protiv Amera se nisu šalili. Brzo su došli do vođstva, kao i protiv Egipćana, ali ovaj put nisu popuštali gas.

U 7. minutu, Melo je dobro reagovao glavom sa peterca poslije prekida sa desne strane koji je izveo Maikon - 1:0. Samo 13 minuta kasnije bilo je 2:0.

Bizli je izgubio loptu poslije kornera Amerikanaca, sijevnula je brza kontra Brazilaca, mladi Ramireš je "izbacio" Robinja samog pred golmana Hauarda, a igrač Mančester sitija je rutinski pogodio mrežu. Zatim je stavio prst u usta (uvijek tako proslavlja golove) i prišao novinaru kome je dao ekskluzivnu izjavu u mikrofon.

Reprezentacija SAD je, kao i prethodno protiv Italijana (1:3), utakmicu završila sa desetoricom. Tada je isključen Klark, a sada Klještan (57. minut), zbog starta nad Ramirešom.

To je "kariokama" olakšalo posao, a konačan rezultat postavio je Maikon u 62. minutu poslije lijepe akcije. Asistirao mu je Kaka, a igrač Intera je iz gotovo "mrtvog ugla" precizno ciljao, pod prečku - 3:0.

Mogla je pobjeda Brazila da bude i ubjedljivija, ali mogli su i Amerikanci da ublaže poraz, međutim, snažan šut Feilhabera zaustavila je prečka.

Kaka, Robinjo i drugovi sada imaju šest bodova, a u poslednjem, trećem kolu Grupe B igraće protiv Italije.

Prije Brazila, plasman u polufinale je obezbijedila Španija, sa maksimalnim učinkom poslije dva kola u Grupi A.