EP (MLADI): Nijemci "namazali" Fince

Mladi "panceri" slomili otpor Finaca u drugom poluvremenu i dali im golove u 59. i 61. minutu.

EP (MLADI): Nijemci "namazali" Fince Izvor: MONDO

Njemačka ima četiri boda poslije druge utakmice u Grupi B na Evropskom prvenstvu za mlade u Švedskoj poslije pobjede nad Fincima, kojima je preostalo da odigraju meč trećeg kola sa Špancima i vrate se kući - 2:0 (0:0).

"Panceri" su u prvom kolu igrali bez golova sa Španijom, dok su Finci poraženi od Engleske (1:2) iako su dvije trećine utakmice imali igrača više.

Dugo su Finci odolijevali Nijemcima, koji su cijeli posao završili za tri minuta, od 59. do 61. minuta.

Vođstvo im je donio tandem iz Šalkea. Mesut Ozil je izveo prekid, a Benedikt Hevedes je udarcem glavom zatresao mrežu. Nedugo zatim, u strijelce se upisao i Aškan Deđagah, a ponovo je asistent bio Ozil.