Široki rutinski

Fudbaleri Širokog Brijega i u revanšu bolji od Gabale za plasman u drugo pretkolo Lige Evrope.

Široki rutinski Izvor: MONDO/Samir Cacan

Izvor: MONDO/Samir Cacan

Pobjedom u gostima u prvom meču u Azerbejdžanu 2:0 fudbaleri Širokog su praktično obezbijedili narednu rundu, samo je tu pobjedu trebalo potvrditi na domaćem terenu.

Široki je to uspio te je na Pecari slavio sa 3:0 i tako bez primljenog gola prošao dalje.

Goran Zakarić je u 17. minutu nanizao par protivničkih igrača i pogodio za 1:0.

Nakon pola sata igre već je bilo 2:0. Strijelac Marić asistent Vagner. Marić je bio strijelac i trećeg gola za Široki poslije 10 minuta igre u drugom poluvremenu.

Protovnik Širokom u narednoj rundi je Mlada Boleslav iz Češke.

Široki Brijeg - Gabala 3:0

Strijelci: Zakarić 17', Marić 29', 56'. Sudija: Vladimir Vnuk (Slovačka). Stadion: Pecara. Gledaoca: 1.000. Žutir kartoni: Pehar (Široki Brijeg), Roptan, Abbasov, Levin (Qabala).

Široki Brijeg: Soldo, Barišić, Brekalo, Laštro, Ćorić (od 78. Kožulj), Pehar (od 60. Ivanković), Zakarić, Landeka, Wagner, Peko (od 34. Čorluka), Marić.

Qabala: Agayev, Levin (od 83. Gulyev), Abisov, Taghizade (od 46' Amirjanov), Abbasov, Rafael, Hajiyev, Ropotan, Mendy, Dodo, Cristea (od 65' Jamalov).