Kakav gol, ovo još niste videli!

Zamislite sličnu situaciju u Superligi Srbije! Pobuna, štrajkova, istupanja, pretnji, ma svega bi bilo, a i pitanje da li bi sudija čitav završio utakmicu.

O sličnom događaju na "večitom" derbiju ne smemo ni da razmišljamo. Krv bi potekla, sigurno!

Pogledajte!

...

Neverovatan gol, neviđen kod nas u profesionalnom rangu takmičenja, dogodio se u Superligi Slovačke. Dakle, u šampionatu, sudeći prema duelu Trenčina i Vojvodine u kvalifikacijama za Ligu Evrope, jačem nego srpskom.

U 2. kolu slovačkog prvenstva sastali su se Podbrezova i Spartak Mijava. Gosti su pobedili 2:1, a malo je falilo da ih radovanje i sudijsko nestrpljenje koštaju dva boda.

Dok su igrači Spartaka proslavljali pogodak Petera Sladeka u 30. minutu, sudija je protivničkim igračima dozvolio da krenu sa centra. Brisan prostor do gola iskoristio je Pablo Podio i odmah izjednačio rezultat.

Zanimljivo da protesti igrača Spartaka uopšte nisu bili burni. Malo su se bunili i brzo pomirili sa odlukom arbitra. Na njihovu sreću, Sladek je uspeo i u 90. minutu da pogodi mrežu i da gostima obezbedi prvu pobedu u Superligi.