Junajted 1 bolji od Rome 1, Roma 2 uzvratila!

Pogledajte detalje sa čudne utakmice između četiri postave Mančester junajteda i Rome. Svakome je pripalo po poluvreme.

Dva tima, četiri postave, svakome po poluvreme.

Fudbaleri Mančester junajteda ostvarili su drugu pobedu na severnoameričkoj turneji pošto su u Denveru, u prvoj utakmici Internacionalnog kupa šampiona savladali Romu rezultatom 3:2 (3:0).

Posle ubedljive pobede protiv L.A. Galaksija (7:0) na startu ove turneje, jedan od najpopularnijih klubova na planeti bio je veoma ubedljiv i u prvom poluvremenu protiv italijanskog tima.

Predvođen Vejnom Runijem Mančester junajted je do poluvremenu stekao prednost od 3:0! Runi je bio strelac dva pogotka, a za treći asitirao je Huanu Mati.

Do 36. minuta na terenu se gotovo ništa nije dešavalo. Onda je Runi sa 20-tak metara fenomenalnim udarcem doveo Mančester junajted u vođstvo. Samo dva minuta kasnije Runi je asitirao Mati za 2:0, da bi u poslednjim trenucima prvog dela susreta materijalizovao jedanaesterac, opravdano dosuđen posle prekršaja nad Danijem Velbekom.

Roma je u nastavku meča popravila utisak, a remek delo Miralema Pjanića svakako je obeležilo ovaj meč. Videvši da je golman Mančestera Ben Armos izašao daleko od svog gola naš reprezentativac je sa 60 metara šutirao i smanjio vođstvo protivnika na 3:1.

Konačni rezultat susreta postavio je Frančesko Toti u 89. minutu iz jedanaesterca.

Srpski reprezentativac Adem Ljajić igrao je u Romi 2 i bio prilično zapažen.

SEMAFOR: Runi 36, Mata 39, Runi pen 45, Pjanić 76, Toti pen 89.

JUNAJTED 1: Džonston - Džons, Evans, Blaket - Valensija, Kleverli, Erera, Džejms - Velbek, Mata, Runi.

JUNAJTED 2: Amos - M. Kin, Smoling, Blaket - Jang, Ernandez, Kagava, Šo - V. Kin, Lingard, Nani.

ROMA 1: Skorupski - Kalabrezi, Benatija, Romanjoli, Emanuelson - Učan, Kejta, Paredes - Iturbe, Destro, Florenci.

ROMA 2: Skorupski - Soma, Balasa, Kastan, Kol - Sanabrija, Pjanić, Njangolan - Ljajić, Toti, Borijelo.