Sparta "iz dvojke u keca", nesigurni Kadu

Domaći timovi stekli prednost su u prvim mečevima trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona, a prvak Češke bio je na najvećim mukama.

Praška Sparta savladala je Malme rezultatom 4:2, iako su gosti iz Švedske u prvom poluvremenu dva puta stizali do vođstva (Forsberg 17, Telin 27).

Iskusni centarfor David Lafata het-trikom je opravdao kapitensku traku (22, 51, 70), a u listu strelaca upisao se još jedan veteran, Radoslav Kovač (52).

Lafata je u prethodnoj rundi, u pobedi nad estonskom Levadijom 7:0, čak pet puta zatresao mrežu...

Slovan iz Bratislave putovaće u Moldaviju sa golom prednosti, uprkos činjenici da je od 61. minuta imao igrača manje u polju od Šerifa iz Tiraspolja.

Zofčak je pogodio iz penala u 42. minutu, Rikardinjo je u 74. postigao izjednačujući pogodak za Šerif, ali je pet minuta pre kraja Mesaroš doneo radost Slovacima.

Nekadašnji "vezista" Crvene zvezde, Kadu, pri rezultatu 1:0 nije realizovao "najstrožu kaznu" za goste!

Debrecin je penalom Sidibea u 56. minutu stigao do "minimalca" protiv beloruskog BATE Borisova.

Ostale prve utakmice trećeg pretkola Lige šampiona igraju se danas.