Vidića srušili "njegovi" - sa penala

Mančester junajted je boljim izvođenjem jedanaesteraca pobedio Inter na međunarodnom Kupu šampiona u Vašingtonu - 5:3 (0:0).

Nemanja Vidić prvi put od odlaska sa Old Traforda igrao je protiv svojih dojučerašnjih saigrača.

Mančester junajted sastao se sa Interom na međunarodnom Kupu šampiona u SAD i pobedio je posle boljeg izvođenja penala, rezultatom 5:3. U regularnom toku utakmica je završena bez golova.

...

Sigurni izvođači penala za Mančester bili su Jang, Ernandes, Kleverli, Kagava i Flečer, dok su golove za Inter postigli Guarin, M'Vila i Taider.

Četvrti izvođač jedanaesterca za Inter Marko Andreoli nije bio uspešan, tako da Milanezi peti penal nisu ni izvodili.

...

Bivši kapiten "đavola" Nemanja Vidić odigrao je u dresu Intera 70. minuta, a ocene su da je zadovoljio prikazanom partijom.

On je izjavio da mu je drago što je to bila samo prijateljska utakmica protiv njegovog bivšeg tima, jer još nije spreman za pravu takmičarsku borbu sa prijateljima sa kojima je proveo toliko godina.

Na pitanje uoči meča da li će njegov bivši klub imati popust, Vidić je odgovorio: "Nema šanse, pa ja i protiv rođenog brata igram najbolje što mogu".

U drugom meču na istom turniru Roma je u Dalasu savladala Real iz Madrida (1:0), a strelac jedinog pogotka bio je Frančesko Toti u 58. minutu.

Do kraja turnira ostalo je da se odigraju još dve utakmice, i to 2. avgusta, a sastaće se Inter - Roma i Mančester junajted - Real Madrid.