"Milioneri", šta to bi?

Liverpul u generalnoj proveri za start Premijer lige deklasirao Borusiju na Enfildu - 4:0 (2:0).

Prijateljske utakmice nisu pouzdano merilo forme pred početak sezone, ali nema sumnje da će rezultat meča Liverpul - Borusija Dortmund uliti "crvenima" veliku dozu samopouzdanja u susret duelu sa Sautemptonom kroz sedam dana.

Predvođen Filipom Kutinjom, Liverpul je u mrežu rezervnog golmana "milionera" Langeraka smestio četiri lopte - bez odgovora sa druge strane.

Po receptu iz prethodne sezone, već u 14. minutu bilo je 2:0, golovima Danijela Staridža i novajlije Dejana Lovrena. Na 3:0 povisio je Kutinjo u 49, a konačan rezultat postavio Džordan Henderson pola sata pre kraja utakmice.

"Imamo još dosta toga da uradimo, mnogo je prostora za napredak u našoj igri", rekao je menadžer Brendan Rodžers.

Pored Lovrena, on je u startnoj postavi predstavio navijačima na Enfildu desnog beka Havijera Mankilja (doveden iz Atletiko Madrida) i "vezistu" Emrea Džana (Bajer Leverkuzen).

Na drugoj strani, novi napadači Borusije, Adrijan Ramos (Herta) i Ćiro Imobile (Torino), nisu pokazali ništa za po 45 minuta provedenih na terenu.

Treba reći da trener Jirgen Klop nije računao na neke od reprezentativaca Nemačke sa Mundijala u Brazilu (Humels, Vajdenfeler), kao ni na još uvek nespremnog Marka Rojsa.

U timu je bio Miloš Jojić, dok je Neven Subotić propustio ovu proveru.