ŠPANIJA: Dobra uvertira i poništen gol golmana

Malaga pobedila Atletik Bilbao u prvom meču španske Primere. Utakmica će se pamtiti po poništenom golu čuvara mreže baskijskog tima.

Ako se po jutru dan poznaje, u Španiji nas čeka luda, luda sezona.

Prva utakmica u Primeri za sezonu 2014/2015 bila je upravo takva - luda. Malaga je pobedila Atletik Bilbao 1:0, a na tom meču viđeno je svega. Penal, promašen penal, dva crvena kartona, poništen gol golmana u sudijskoj nadoknadi...

Malaga je pred svojim navijačima do tri boda stigla sreći koja je poslužila Luisu Albertu u 35. minutu.

Napadač domaćeg tima preuzeo je odgovornost prilikom izvođenja penala, ali ga je pročitao golman Iraizoz. Bacio se na pravu stranu i odbranio, međutim, umesto da skrene loptu u stranu, poslao ju je pravo na noge protivniku, koji je iskoristio poklon i položio popravni.

Malaga je pred kraj utakmice ostala bez dvojice fudbalera. Portugalci Duda i Antunes dobili su direktne crvene kartone, prvi u 88, a drugi u 92. minutu.

Meč je bio produžen za šest minuta i upravo u poslednjem Atletik Bilbao je uspeo da preko svog čuvara mreže postigne vrlo lep gol glavom. Odličan centaršut i sjajan skok Iraizoza doneli su kratkotrajno slavlje Baskijaca.