PLBIH: Šampion šampionski i na Grbavici

Fudbaleri Zrinjskog na Grbavici savladali domaćina, ekipu Željezničara, rezultatom 2:0. Pobjedu šampionu BiH donijeli Nikolić i Crnov.

Šampion je odigrao šampionski i slavio u još jednom derbiju igranom na Grbavici: Željezničar – Zrinjsi 0:2.

Željezničar je sredinom prvog poluvremena imao dve dobre prilike da povede, ali je Tomić prvo bio neprecizan, a potom i nespretan u situaciji jedan na jedan sa Dujkovićem.

U finišu prvog poluvremena promašivali su Bajićna jednoj i Stojkić na drugoj strani i na odmor se otišlo bez golova.

Poslije deset minuta igre u drugom dijelu Nikolić je utišao Grbavicu, postigavši pogodak za vođstvo „plemića“ – 1:0.

Željezničar je pokušao da nametne svoju igru, ali su gosti iz Mostara u 68. minutu riješili pitanje pobjednika. Katanec je izveo slobodnjak, a lopta se odbila do Crnova koji se oslobodio čuvara i poslao loptu u mrežu za 2:0.

Varea je u 77. minuti šutirao glavom, ali Dujković brani. U sudijskoj nadoknadi Stanić je šutirao, Dujković odbio loptu u korner, poslije kojeg je Sadiković pokušao udarcem glavom, ali neprecizno, pored gola.

Aktuelni šampion Zrinjski poslije 4. kola Premijer lige BiH dijeli prvo mjesto sa vicešampionom BiH, ekipom Širokog Brijega.