KUP UEFA: Pobeda Fiorentine, gol Kuzmanovića

Everton poražen u Firenci sa 2:0, a Kuzmanović postigao gol sa više od 20 metara. PSV slavio u Londonu protiv Totenhema, Lazović rezerva.

KUP UEFA: Pobeda Fiorentine, gol Kuzmanovića Izvor: MONDO

Zdravko Kuzmanović postigao je sjajan vodeći gol u 70. minutu, a Fiorentina u prvoj utakmici osmine finala Kupa UEFA stekla značajnu prednost nad engleskim Evertonom - 2:0.

Apsolutna terenska dominacija "viole" bila je jalova sve do trenutka kada je Čeh Tomaš Ujfaluši ostavio Kuzmanoviću loptu na oko 22-23 metra, a reprezentativac Srbije preciznim šutom po zemlji savladao Tima Hauarda.

Nekadašnji vezni fudbaler Bazela zamenjen je u 76. minutu, a pet minuta kasnije domaćin je duplirao vođstvo volej udarcem Rikarda Montoliva, na pas iskusnog Danca Martina Jorgensena.

Veliku pobedu na gostovanju u Londonu ostvario je PSV Ajndhoven. "Filipsovci" su savladali Totenhem minimalnim rezultatom, a gol je u 34. minutu postigao Peruanac Džeferson Farfan.

Još jedan srpski reprezentativac, Danko Lazović, odigrao je poslednjih petnaestak minuta umesto Denija Kuvermansa.

Pred svojim navijačima trijumfovali su Olimpik iz Marseja protiv Zenita, Bajer Leverkuzen u nemačkom derbiju protiv Hamburga, kao i Glazgov Rendžers protiv Verdera.

Popularni "policajci" slavili su rezultatom 2:0, a vodeći gol nenadano je u samom finišu prvog dela postigao Francuz Danijel Kuzan. Tim Vize pokušao je da izboksuje njegov udarac, ali je lopta umesto u polju, na radost publike na Ajbroks Parku, završila u mreži gostiju.

Sporting je zahvaljujući golu Simona Vukčevića izvukao nerešen rezultat u Boltonu. Golman Vladimir Stojković sedeo je na klupi gostiju kao rezerva Ruiju Patrisiju.

Drugi lisabonski tim, slavna Benfika, na La Luzu je poražena od "malog" Hetafea - 1:2.

Španski predstavnik stekao je ključnu prednost kada je paragvajski napadač Oskar Kardozo već u devetom minutu isključen zbog prekršaja nad Belenguerom.

Altintop 9, Toni 45, Podolski 57, Klose 67, Riberi 86

Sve revanš utakmice na rasporedu su u sredu, 12. marta, osim mečeva Verder - Rendžers i Sporting - Bolton, koje će biti odigrane dan kasnije.