UEFA Futsal kup: Dobar start Sarajlija

MNK Centar opravdao ulogu favorita u prvom meču kvalifikacija. Šampion BiH slavio ubjedljivo protiv švedskog Malmea 7:1 (2:0). Danas protiv Škorpiona iz Gibraltara (18 časova).

U prvom meču kvalifikacione grup B za UEFA Futsal kup, ekipa MNK Centar iz Sarajeva deklasirala je u dvorani "Ramiz Salčin" u Sarajevu švedski Malme sa 7:1 (2:0).

3. KOLO
Škorpioni Gibraltar - Malme siti (17:00)
Baku junajted - Centar (19:30)

TABELA: 1. Baku junajted 3,
2. Centar 3,
3. Malme 0,
4. Škorpioni 0.

Šampion BiH poveo je već u 5. minutu autogolom Endrjua De Santane, a već u narednom napadu Nermin Kahvedžić povisio je na 2:0, što je bio i konačan rezultat prvog poluvremena.

U nastavku susreta Sarajlije su postigle još pet pogodaka, a Šveđani jedan, utješni. Nijaz Mulahmetović u 25. minutu povisio je na 3:0, Kahvedžić je svojim drugim golom donio prednost od četiri gola u 33. minutu, da bi Mario Aladžić minut kasnije pogodio za 5:0. U 36. minutu viđena su dva pogotka, po jedan na obje strane. Prvo je Anel Radmilović povisio na 6:0, a samo 12 sekundi kasnije Šveđani su preko Faruka Senlija postigli počasni pogodak. Konačnih 7:1 nepun minut prije kraja meča postavio je Emir Džuderija.

U drugom meču ove grupe, azerbejdžanski Baku junajted očekivano je deklasirao Škorpione iz Gibraltara sa čak 10:0.

MNK Centar večeras od 18 časova igraće protiv autsajdera iz Gibraltara, dok se u drugom meču sastaju ekipe iz Azerbejdžana i Švedske.