I Roma krenula "trojkom"

Posle Juventusa, i vicešampion Italije počeo novu sezonu pobedom. Na Olimpiku je pala Fiorentina, 2:0.

Pogocima Rađe Naingolana u 28. i Žervinja u 93. minutu, fudbaleri Rome upisali su prva tri boda u novoj sezoni. Na prvenstvenoj premijeri, na Olimpiku, pobeđena je Fiorentina - 2:0.

Domaćin je od prve utakmice gurnuo "u vatru" trojicu novih defanzivaca (Ešlija Kola, Davida Astorija i Kostasa Manolasa) i sačuvao mrežu, najviše zahvaljujući izvrsnim odbranama Morgana De Sanktisa sredinom drugog poluvremena.

Odlično golman "skinuo" je precizne šuteve Josipa Iličića iz slobodnog udarca i Babakara iz blizine. Spretno je i istrčavao daleko od svog gola i odbio napade "Viole", koja je bačena na kolena u nadoknadi vremena, obilaskom Žervinja oko Neta i mirnom egzekucijom za konačnih 2:0.

De Sanktis je sačuvao bodove u Rimu, uprkos izostanku Majkona, Balzaretija, Strotmana i još nekoliko igrača.

Srpski internacionalac Adem Ljajić učestvovao je u trijumfu "vučice" kao rezervista, s obzirom na to da je u 77. minutu ušao na teren kao zamena Iturbeu. Nenad Tomović odigrao je celu utakmicu za Fiorentinu.

U prvom meču dana, Juventus je pobedio Kjevo u Veroni 1:0.