Mitrović rešeta: Strelac u derbiju protiv Briža

Srpski napadač odradio je još jednom svoj zadatak i postigao gol za 2:0, ali se nije na kraju preterano radovao jer je Klub Briž uspeo da stigne do 2:2.

Uvek kada vidite na teletekstu ili na bilo kom sajtu koji objavljuje rezultate fudbalskih utakmica, da je Anderleht postigao gol, pomislite da jeAleksandar Mitrovićpostigao gol. U ovom kolu je zaista i bilo tako.

U najvećem derbiju belgisjkog fudbala Klub Briž - Anderleht, gosti su već u 16. minutu vodili sa 2:0. Prvo gol bio je delo Stiven Defura, posle asistencije Praeta. Isti igrač je centrirao i srpskom igraču koji je glavnom pogodio za veliko vođstvo protiv Briža.

Do kraja meča, domaći su ipak uspeli da, i pored crvenog kartona, stignu do boda, dok je "Mitrogol" zamenjen u 78. minutu kada je umesto njega u igru ušao Matias Suarez.

Posle tri gola u prva tri kola, Mitrović protiv Vesterla i Beverena nije bio strelac, ali je sadasa četiri pogotka na deobi trećeg mesta liste strelaca belgijske Jupiler lige.

Anderleht se nalazi na čelu tabele sa 14 bodova posle šest kola, dok posle reprezentativne pauze idu u goste Lirsu.