Arsenal tukao, i tukao ali Lester izvukao bod

"Tobdžije" zabeležile i drugi vezani remi, pa posle tri kola imaju samo pet bodova. Aleksis Sančez već ušao u istoriju londonskog kluba

Čak 24 šuta su uputili igrači Arsenala ka golu Kaspera Šmajhela, ali je na kraju samo jedan završio u mreži. Lester je, posle Evertona uspeo da izvuče bod još jednoj ekipi koja je bila u TOP 5 Premijer lige prošle sezone (1:1).

Lester je prošle sezone protutnjao Čempionšipom, a ovog leta se dobro pojačao za englesku elitu i pokazao je u prva dva kola da neće biti ekipa protiv koje će svi da popravljaju gol-razliku. Tako je bilo i protiv londonskih "tobdžija" mada su ovog puta imali i sreće.

Gosti su poveli već u 20. minutu pošto je, posle loše reakcije Sanoga, lopta uz dosta sreće stigla do Aleksisa Sančeza koji je ovim golom postao 100. strelac za Arsenal u Premijer ligi.

Međutim, slavlje je trajalo samo dva minuta, pošto je Uljoa iskoristio Šulpov centaršut sa leve strane i poravnao rezultat. Tako je ostalo do kraja iako su Arsenalovi igrači pucali iz svih pozicija, ali lopta nije htela u mrežu.

S druge strane, zanimljivo je da jeVojček Ščesni primio četvrti gol ove sezone iz tek petog šuta u okvir gola!