"Zuba" Ronaldo osvojio Kup Brazila

Korintijans, za koji nastupa Brazilac Ronaldo, osvojio je drugi trofej ove sezone - Kup Brazila!

"Zuba" Ronaldo osvojio Kup Brazila Izvor: MONDO

Klub iz Sao Paola odigrao je neriješeno 2:2 u revanš meču finala sa Internacionalom, pa mu je trijumf (2:0) iz prvog dvoboja bio dovoljan za trofej nacionalnog kupa.

Do trećega pehara kupa Brazila (1995, 2002), Korintijans je stigao pogocima Žoržea Enrikea u 19. i Andree Santosa devet minuta kasnije. Aleksandro, koji je ušao s klupe Internacionala samo je u 71. i 75. minutu uspio da izjednači.

Utakmicu su obilježila isključenja po jednog igrača s obe strane, a kraj susreta na klupi nije dočekao nijedan trener.

Vezista tima iz Porto Alegrea, Argentinac Andres D’Alesandro "pocrvenio" je zbog udaranja protivnika u 78. minutu, dok je pet minuta kasnije, zbog dva žuta kartona, isključen Elijas u gostujućoj ekipi.

Nekadašnji napadač PSV Ajndhovena, Barselone, Intera, Real Madrida i Milana, koji je bio gotovo neprimjetan na finalnom dvoboju, zadovoljan je sezonom u kojoj je Korintijans, tituli šampiona Paulista, pridružio pehar pobjednika kupa.

"Ostvarili smo najveći cilj zadan prije početka sezone, plasman u Kopa Libertadores. Pokazali smo timski duh, snagu, zajedništvo i taktičku disciplinu. Bilo je ovo sjajno finale, šteta zbog provokacija, ali one ne umanjuju sjaj našeg uspjeha",