"Orlići" u baražu!

Hičkokovski rasplet kvalifikacija za Evropsko prvenstvo mladih reprezentacija 2015. u Češkoj!

"Orlići" u baražu!  Izvor: MN PRESS

Reprezentacija Srbije do 21 godine igraće u baražu za Evropsko prvenstvo 2015. u Češkoj!

Savladali su srpski fudbaleri Severnu Irsku u Portdaunu 4:1 i zatim se okrenuli praćenju rezultata ostalih utakmica. Šanse su im bile minimalne, ali kao što kažu: čuda su moguća! Posebno u fudbalu...

Sami su sebi zakomplikovali situaciju posle vođstva 2:0 i poraza 2:3 od Italije u Peskari, ali su uspeli da se izvuku. Opet težim putem.

Da je ekipa Radovana Ćurčića savladala Severnu Irsku pet golova razlike, sada bi čekala epilog duela Španija - Austrija, u kojoj bi im odgovaralo sve osim pobede gostiju. Koju je malo ko očekivao.

Najbolje drugoplasirane selekcije:

Pogledajte kako je okončana uzbudljiva borba za četiri mesta u baražu (prva kolona su bodovi, a u zagradama je gol-razlika):

9. Austrija 15 (+3)

Imali su "orlići" 4:0 u Portdaunu i igrali odlično, ali ih je onda šokirao pogodak Brobela u 67. minutu. Nisu uspeli da se oporave i postignu još dva gola, ali srećom, nisu primili još neki.

Zahvaljujući pobedi 4:1 ostali su u trci, a varijanti da odu u baraž bilo je mnogo. Ipak, u svim kalkulacijama, trebalo je da Španija na domaćem terenu ne izgubi od Austrije. To se i nije dogodilo, pošto je meč završen remijem 1:1, uz gol gostiju u petom minutu nadoknade.

Što se tiče ostalih rezultata, Grčka je savladala Poljsku 3:1, iako je gostima bio dovoljan i remi u tom meču (što Srbiji nikako ne bi odgovaralo), dok je Švedska pobedila Tursku 4:3 u utakmici u kojoj im je bilo bitno da pobednik ne dobije sa tri gola razlike.

Svi ti rezultati, međutim, došli su u poslednjih desetak minuta utakmica, tako da je bilo napeto bukvalno do samog kraja!

Srećom, možemo da kažemo da će mlada reprezentacija Srbije igrati u baražu za Evropsko prvenstvo 2015. u Češkoj.

Tamo će se naći i pobednici grupa: Hrvatska, Danska, Engleska, Francuska, Nemačka, Italija, Švedska, Portugal, Slovačka i Španija. I najbolje drugoplasirane reprezentacije, pored Srbije: Ukrajina, Holandija i Island.

Mečevi baraža igraće se 8. i 14. oktobra.