ZVEZDA: Perović spasilac u 90.

Crveno-bijeli do remija sa Đorče Petrovim došli u poslednjim trenucima golom povratnika iz Napretka - 1:1. Levski - Sevojno takođe 1:1.

ZVEZDA: Perović spasilac u 90. Izvor: MONDO

U drugoj kontrolnoj utakmici od odlaska na pripreme u Ivanjicu, Crvena zvezda je igrala neriješeno sa šampionom Makedonije, Đorče Petrovim - 1:1 (0:1).

Pošto su igrači Vladimira Petrovića Pižona propustili četiri prilike, kazna ih je stigla u 43. minutu. Strijelac je bio Ivanovski.

Golman Stamenković je pogriješio, loptu koju je uputio Isahu presjekao je Brnjačerski i uposlio Ivanovskog, kome nije bilo teško da matira golmana Zvezde.

Izjednačenje je donio Slavko Perović u poslednjem minutu utakmice. Pojačanje iz Zemuna, Dejan Lekić, glavom je spustio loptu, a povratnik sa pozajmice Napretku je zakucao pod prečku za konačnih 1:1.

Utakmica je odigrana na stadionu Švajcarija na Zlatiboru pred oko 1.000 gledalaca.

Prethodno, crveno-bijeli su pobijedili Zlatar 7:0.

CRVENA ZVEZDA (4-4-2): Stamenković (od 46. Pavlović) - Ninkov (od 46. Cvetković), Tutorić, Vranješ, Ignjatijević - Lazetić (od 46. Lazović), Isah (od 65. Savio), Blažić (od 63. Perović), Obrić (od 55. Bogdanović) - Burzanović (od 55. Kadu), Lekić.

ĐORČE PETROV:
Pustinjaković, Ilievski, Milevski, Gligorovski, Amburat, Mitrev, Mojsov, Brnjačerski, Karlinjos i Ivanovski.

SEVOJNO "EGAL" SA PRVAKOM BUGARSKE

I drugi srpski predstavnik u kvalifikacijama za Ligu Evrope, Sevojno, imao je test u petak i ostvario je isti rezultat.

Finalista minulog Lav Kupa Srbije igrao je u Samokovu (Bugarska) protiv Levskog i uspio je da remizira sa najboljom ekipom srpskog istočnog susjeda.

Šampion Bugarske je poveo preko Tasevskog već u 8. minutu, ali je Pavićević izjednačio u 41, što je bio i konačan rezultat meča.

Sevojno u drugom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope igra protiv litvanskog Kaunasa.