UI: Ispale srpske fudbalerke, Kina ide dalje

Ženska reprezentacija Kine pobijedila je Srbiju u trećem kolu A grupe fudbalskog turnira na 25. letnjoj Univerzijadi - 2:0 (1:0).

UI: Ispale srpske fudbalerke, Kina ide dalje Izvor: MONDO

Srpski tim je poslije ovog poraza ostao bez plasmana u četvrtfinale, pošto je osvojio treće mjesto u grupi, iza Kine i Kanade, uprkos pobjedi nad Kanađankama u prvom kolu.

Golove za Kinu na stadionu Obilića postigli su Jongksija Sun u 45. i Liu Đija u 94. minutu.

Utakmica je počela sa desetak minuta zakašnjenja, jer su kineski predstavnici tražili da meč vodi strana sudijska trojka. Oni su se usprotivili propozicijama takmičenja, koje kažu da pomoćne sudije mogu da budu iz zemlje domaćina.

Meč je protekao u apsolutnoj dominaciji Kineskinja. Selektor Srbije Perica Krstić postavio je zatvorenu varijantu, koja se odavno ne igra u savremenom fudbalu. Srbija je igrala sa liberom i dva štopera, ali je to nije spasilo od poraza.